niedziela, 8 marca 2020

Duże zmiany, małym kosztem

Witaj, w ten marcowy poranek,
wiosna w tym roku właściwie już przyszła, ptaki wracają od stycznia, więc czas coś zmienić w domu.
Po usunięciu gwiazdkowych dekoracji dom wydawał mi się pusty i niewykończony, dlatego postanowiłam coś z tym zrobić. Na remont nie miałam ochoty, to zawsze wprowadza mnóstwo zamieszania, potrzebowałam szybkiego odświeżenia, które nie trwałoby dłużej niż tydzień.
Postawiłam więc, na stworzenie galerii obrazów na moich pustych ścianach. W poprzednią niedzielę usiadłam do komputera i wybrałam pasujące mi plakaty z ogromnego asortymentu jakim dysponuje Poster StorePo kilku dniach miałam je już u siebie i zaczęłam działać.
Oto efekty:Mój dom ma określony charakter i kolorystykę, która w nim przewodzi, postanowiłam tego nie zmieniać i pozostać wierna temu w czym czuję się najlepiej, dlatego do swoich wnętrz wybrałam plakaty przedstawiające przyrodę, a wszystko utrzymane w naturalnych kolorach.
Jest więc obraz przedstawiający fragment białego grzyba z mnóstwem blaszek układających się niczym plisy na spódnicy, kolejny obraz to cudowny układ nieregularnych linii na skale. Jest koryto rzeczne w przepięknej beżowej tonacji z fragmentami wyglądającymi jak wężowa skóra oraz piasek usypany w kształcie fal. Wszystko to tworzy spójną całość, która idealnie wpisała się w moje 4 kąty. Obrazy są uniwersalne, można je wieszać w pionie oraz w poziomie.
Te oryginalne, skandynawskie plakaty drukowane są lokalnie na ekologicznym papierze pochodzącym ze szwedzkiego zakładu papierniczego Lessebo bruk. W ofercie firmy, oprócz plakatów dostępnych w różnych rozmiarach, są też piękne ramki w wielu wersjach kolorystycznych.
 

W moim domu dbam o to, by każde, nawet nieodwiedzane przez wszystkich miejsca miały swój klimat, dlatego postanowiłam przyozdobić swoją kotłownię(taką rezerwową kuchnię). Tu jest niewiele miejsca ale znalazłam kawałek wolnej półki, by postawić na niej obraz przedstawiający suszony, biały kwiat na beżowym tle. Wpisał się tak idealnie, jakby stał tam od zawsze.
           

Poza tym postawiłam na abstrakcyjne obrazy w tonacjach bieli, beżu i czerni.
Te zastosowałam w pokoju syna, który z dziecka stał się już nastolatkiem. Wspólnie wybieraliśmy plakaty, bo w końcu to jego przestrzeń do życia i to on powinien czuć się w niej najlepiej. A ja przyznaję, że z tego wyboru, jestem ogromnie zadowolona. Ba, Młody tak się wkręcił w temat, że postanowił iż zamówi sobie jeszcze niejeden obraz (w planach jest mapa Nowego Yorku, a na okres zimowy, piękny jeleń).

 

W jego pokoju, pojawił się też plakat z motywującym cytatem, uważam że to świetny wybór. Rzut oka wystarczy, by zmienić podejście do sytuacji. 

Wybrałam też kilka plakatów, które będę wykorzystywała, jako tła do fotografowania moich kartek.

W związku z przypadającym dziś Dniem Kobiet a za dwa dni Dniem Mężczyzn,
mam dla Ciebie kod rabatowy
mimowolnezauroczenia30
upoważniający do zakupu plakatów z 30 % rabatem (nie dotyczy serii Selection).
To cudowna okazja by odmienić swoje wnętrza jeszcze przed Świętami.
Czekam na Twój sygnał, co udało Ci się upolować.

Całuję
Ewa
Mimowolne Zauroczenia

3 komentarze:

  1. Ależ pięknie u Ciebie! I "moje" kolory, mogę się wprowadzać :-))

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko idealnie do siebie pasuje :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny.
Komentarz jest najmilszym śladem po Twojej wizycie.